Na startującej jutro giełdzie gazu może zabraknąć kupujących

Jutro rusza giełda gazu. Początkowo na rynek ma trafić 100 mln metrów sześciennych surowca. To krok do liberalizacji tego sektora i w konsekwencji szansa na obniżkę cen. Jednak 96 proc. rynku jest w rękach jednego gracza, PGNiG, a dotychczasowi odbiorcy gazu są nadal związani umowami z monopolistą. To oznacza, że może zabraknąć kupujących błękitne paliwo na giełdzie.

Energia Wierzchosławice rozbuduje elektrownię PV

Elektrownia PV w Wierzchosławicach zostanie rozbudowana do pierwotnie planowanej mocy 1,8 MW zapowiada w „Gazecie Krakowskiej” Marcin Wasa, prezes spółki Energii Wierzchosławice. Spółka ma w planie również budowę kolejnych tego typu instalacji jak też inwestycje w pozyskiwanie energii geotermalnej.

Blisko umowy na IOS dla elektrociepłowni z grupy EDF Polska

EDF Polska zgodził się na podpisanie umowy na zaprojektowanie, wykonanie i uruchomienie instalacji odsiarczania spalin w spółkach grupy, z konsorcjum Rafako i PBG, pomimo iż wartość oferty tego konsorcjum przekraczała budżet przeznaczony początkowo na ten projekt. Termin podpisania kontraktu jest już wyznaczony – wynika z wypowiedzi Jerzego Wiśniewskiego, przewodniczącego rady nadzorczej PBG.