PSE Operator otrzyma dofinansowanie na budowę stacji Stanisławów

31 grudnia 2012 roku PSE Operator podpisał z Instytutem Nafty i Gazu umowę o dofinansowanie projektu „Budowa stacji Stanisławów – część Projektu Połączenie elektroenergetyczne Polska – Litwa”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podpisanie umowy to efekt pozytywnej decyzji wydanej przez Komisję Europejską 19 grudnia 2012 w sprawie pomocy publicznej dla spółki na budowę stacji Stanisławów.

Nowoczesny system ciepłowniczy w Tarnowie – Mościciach

MPEC Tarnów zakończył kompleksową modernizację systemu ciepłowniczego w zabytkowej dzielnicy Tarnowa – Mościcach. Od początku sezonu grzewczego 2012/2013 ciepło systemowe dla odbiorców w Mościcach dostarczane jest w nowoczesnym i bezpiecznym systemie ciepłowniczym. Modernizacja systemu w Mościcach została zrealizowana w ramach projektu „Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Atomowy autobus znów rusza w trasę

W poniedziałek 26 listopada rozpoczyna się druga edycja projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”, która potrwa do 5 grudnia. Tegoroczna trasa obejmie 10 polskich miast i wystartuje z Warszawy. Głównym celem projektu jest dotarcie do lokalnych społeczności i przekazanie rzetelnych informacji nt. pokojowego wykorzystania energii jądrowej w kontekście rządowego programu budowy elektrowni jądrowej w Polsce.

Sześć sposobów na obejście "kominówki"

Zdaniem Roberta Gwiazdowskiego z Centrum im. Adama Smitha tzw. ustawa kominowa ograniczająca zarobki w spółkach skarbu państwa to czysty populizm. Ekonomista zwraca uwagę, że przepisy i tak są obchodzone. Jak przekonuje ustawę powinien zastąpić motywacyjny system wynagradzania menadżerów państwowych firm. Obowiązujące obecnie przepisy utrudnią znalezienie menedżerów do zarządzania ogromnymi projektami w ramach programu „Inwestycje polskie”, który ma wspierać m.in. inwestycje w energetyce.