PSE Operator otrzyma dofinansowanie na budowę stacji Stanisławów

31 grudnia 2012 roku PSE Operator podpisał z Instytutem Nafty i Gazu umowę o dofinansowanie projektu „Budowa stacji Stanisławów – część Projektu Połączenie elektroenergetyczne Polska – Litwa”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podpisanie umowy to efekt pozytywnej decyzji wydanej przez Komisję Europejską 19 grudnia 2012 w sprawie pomocy publicznej dla spółki na budowę stacji Stanisławów.

Orlen nie wyklucza przejęcie kolejnych koncesji

W 2017 roku Orlen zamierza przeprowadzić ponad 40 odwiertów w poszukiwaniu gazu ze złóż łukowych – powiedział w rozmowie z „Bloomberg Businessweek Polska” prezes koncernu Jacek Krawiec zaznaczając, że wycofanie się zagranicznych koncernów z poszukiwań w Polsce to szansa dla rodzimych firm.

Polska musi zabiegać o inwestycje w złoża łupkowe

Nadające się do wydobycia rezerwy gazu ziemnego będące własnością największych koncernów wzrosły o prawie jedną trzecią, a jednocześnie firmy te wydają coraz więcej na przejęcia koncesji oraz na poszukiwania i wydobycie ropy i gazu – pisze „Rzeczpospolita” zwracając uwagę, że Polska musi zabiegać o inwestycje zagranicznych koncernów w nasze złoża niekonwencjonalne.

RWE wprowadza podwyżki bez zgody URE

RWE Polska po raz kolejny wprowadza podwyżkę cen energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych nie składając wniosku taryfowego w Urzędzie Regulacji Energetyki – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Według dziennika wnioski takie złożyły już Enea, Energa i Tauron.