Pracownicy PGE Dystrybucja zaatakowani podczas kontroli

W grudniu br. kontrolerzy PGE Dystrybucja zostali agresywnie potraktowani przez właściciela nieruchomości, w której prowadzili kontrolę w zakresie poprawności rozliczeń. Przedmiotem kontroli był układ pomiarowy, wewnętrzna linia zasilająca oraz sposób podłączenia odbiorników do instalacji elektrycznej. W trakcie czynności sprawdzających, w kierunku pracowników spółki padły strzały z broni palnej.

Start programu Inwestycje Polskie

Rada Ministrów wyraziła 27 grudnia br. zgodę na specjalny tryb prywatyzacji, czyli wnoszenie wartych 12 mld zł akcji spółek skarbu państwa: PGE, PKO BP, PZU oraz CIECh-u do Banku Gospodarstwa Krajowego i Celowej Spółki Inwestycyjnej. Tym samym uruchomiony został program Inwestycje Polskie.

PGE Dystrybucja: nie stwarzamy barier dla OZE

Do sieci PGE Dystrybucja dotychczas przyłączone zostały 263 Odnawialne Źródła Energii o całkowitej mocy przyłączeniowej 249,3 MW, a dla 315 zostały wydane i obowiązują Warunki Techniczne przyłączenia do sieci na łączną moc przyłączeniową 2569 MW – poinformowała w komunikacie PGE Dystrybucja podkreślając, że nie stwarza barier dla rozwoju OZE.

Duża energetyka przygotowuje się do inwestycji w PV

Gdańska Energa i niemiecko-polski Mp-Tec Solar pracują nad instalacją dziesięciu instalacji fotowoltaicznych na Pomorzu. Technologii przygląda się także PGE Energia Odnawialna. Duże spółki energetyczne przygotowują się w ten sposób na wejście w życie nowej ustawy o OZE, która znacznie zwiększy subsydia dla produkcji energii elektrycznej ze słońca.

Grupowy zakup energii w Oświęcimiu

Jak poinformowała „Polska Gazeta Krakowska”, PGE Obrót wygrała z Energą-Obrót w przetargu na grupową sprzedaż energii dla podmiotów należących do Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu i sześciu gmin: Brzeszcze, Chełmek, Oświęcim, Polanka Wielka, Zator i miasta Oświęcim.

Kto na fotel prezesa Enei?

PAP poinformował wczoraj, że w procesie wyboru prezesa Enei pod uwagę branych jest siedmiu kandydatów. Z informacji DGP wynika, że realne szanse na zwycięstwo w konkursie ma Paweł Skowroński, były wiceprezes PGE, odwołany po objęciu stanowiska prezesa przez Krzysztofa Kiliana oraz Marek Mroczkowski, były wiceprezes Orlenu i szef litewskich Możejek.