Posłowie za "małym trójpakiem"

Większość klubów opowie się za dalszymi pracami nad poselską nowelizacją prawa energetycznego – zapowiedzieli wczoraj w Sejmie ich przedstawiciele. Odrzucenia projektu tzw. małego trójpaku chce jedynie Ruch Palikota. Jak przekonuje, prace nad nim osłabią determinację do przyjęcia ustawy o OZE.

Duża energetyka przygotowuje się do inwestycji w PV

Gdańska Energa i niemiecko-polski Mp-Tec Solar pracują nad instalacją dziesięciu instalacji fotowoltaicznych na Pomorzu. Technologii przygląda się także PGE Energia Odnawialna. Duże spółki energetyczne przygotowują się w ten sposób na wejście w życie nowej ustawy o OZE, która znacznie zwiększy subsydia dla produkcji energii elektrycznej ze słońca.

MG finalizuje konsultacje transgraniczne programu jądrowego

W listopadzie 2012 r. w ramach prac nad Programem Polskiej Energetyki Jądrowej przeprowadzono konsultacje transgraniczne z Austrią i Niemcami. Jak podkreśla resort gospodarki w ich trakcie udało się wyjaśnić wątpliwości tych krajów odnośnie polskiego projektu jądrowego. Na początek grudnia zaplanowano ostatnie tego typu spotkanie z przedstawicielami Danii.

Dziś w PE burzliwa dyskusja o gazie łupkowym

W dniach 20 – 21 listopada na forum Parlamentu Europejskiego obędą się debaty nad dwoma raportami o eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej w łupkach, które przygotowały komisje ds. środowiska oraz komisja ds. przemysłu europarlamentu. Jak podała „Rzeczpospolita”, posłowie z frakcji zielonych i liberałów chcą wprowadzenia moratorium na wydobycie gazu łupkowego w całej UE.