PSE Operator otrzyma dofinansowanie na budowę stacji Stanisławów

31 grudnia 2012 roku PSE Operator podpisał z Instytutem Nafty i Gazu umowę o dofinansowanie projektu „Budowa stacji Stanisławów – część Projektu Połączenie elektroenergetyczne Polska – Litwa”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Podpisanie umowy to efekt pozytywnej decyzji wydanej przez Komisję Europejską 19 grudnia 2012 w sprawie pomocy publicznej dla spółki na budowę stacji Stanisławów.

Nowoczesny system ciepłowniczy w Tarnowie – Mościciach

MPEC Tarnów zakończył kompleksową modernizację systemu ciepłowniczego w zabytkowej dzielnicy Tarnowa – Mościcach. Od początku sezonu grzewczego 2012/2013 ciepło systemowe dla odbiorców w Mościcach dostarczane jest w nowoczesnym i bezpiecznym systemie ciepłowniczym. Modernizacja systemu w Mościcach została zrealizowana w ramach projektu „Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Od nowego roku niższe rachunki za gaz

Od 1 stycznia PGNiG obniża ceny gaz, a także wprowadza niższe opłaty abonamentowe w grupach dla klientów indywidualnych. Obniżka dotyczyć będzie wszystkich rodzajów gazu sprzedawanego przez spółkę. Średnio rachunki dla odbiorców indywidualnych spadną o 10 procent.

Rok 2012 w energetyce

Obniżka ceny rosyjskiego gazu dla Polski, początek budowy dwóch dużych bloków energetycznych, zawieszenie prac przy dwóch innych, początek budowy elektrowni atomowych w obwodzie kaliningradzkim i na Białorusi – to najważniejsze wydarzenia 2012 r. w energetyce.

Rosja proponuje Ukrainie tańszy gaz

Wczoraj miało dojść do kolejnych rosyjsko-ukraińskich rozmów w sprawie obniżki cen gazu dla Ukrainy. Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, Rosjanie nie mówią nie, ale liczą że Ukraina zgodzi się wejść do Związku Celnego z Rosją, Kazachstanem i Białorusią.

EDF wstrzymał budowę bloku 900 MW w Rybniku

Francuski koncern przerwał prace przy projekcie budowy nowego bloku opalanego węglem kamiennym za 1,8 mld euro. Jeżeli w ciągu trzech miesięcy nie zapadną korzystne dla EDF decyzje Komisji Europejskiej i polskich władz oraz nie poprawi się sytuacja gospodarcza, projekt zostanie całkowicie zamknięty.