Projekt ustawy o OZE "autorstwa" SLD – czyli plagiat z błędami

W piątek Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprezentował swoją wersję ustawy o odnawialnych źródłach energii, argumentując, że chce w ten sposób wyręczyć rząd, pracujący nad nowym prawem już kolejny rok. W rzeczywistości projekt SLD to kopia rządowych propozycji z kilkoma rozwiązaniami wskazywanymi przez branżę OZE, ale też błędami, które pojawiły się w starym dokumencie ministerstwa.

DGP: Energetyka nie chce obniżki cen

Zdaniem szefów firm z branży energetycznej 20-proc. spadek cen energii na giełdzie, na której zaopatrują się przedsiębiorstwa sprzedające energię dla 15 mln rodzin, nie uzasadnia obniżek najpopularniejszej taryfy G – ujawnia „Dziennik Gazeta Prawna”.

Energa chce dofinansowania budowy elektrowni na Wiśle

Budowa elektrowni wodnej na Wiśle warta około 2,8 mld zł wymaga dofinansowania ze strony samorządów lokalnych czy władz odpowiedzialnych za gospodarkę wodną – uważają przedstawiciele grupy Energa. Argumentem za tym mają być korzyści społeczne, gospodarcze i przyrodnicze, które ma przynieść długo oczekiwana, ale i kontrowersyjna inwestycja. Jak podkreśla Energa, wybudowanie drugiej zapory jest konieczne, by zapobiec powodziom w regionie.